امروز : دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۵۶

دکتر فرامرز رستگاری مدیر زراعت سازمان :

هدف گذاری ۷هزار و ۵۰۰ هکتار کشت کلزا در جنوب کرمان

به منظور برنامه ریزی و کشت به موقع با مراجعه به مراکز جهاد کشاورزی نسبت به عقد قرارداد کشت و ثبت سامانه ای اقدام نمایند.
هدف گذاری ۷هزار و ۵۰۰ هکتار کشت کلزا در جنوب کرمان
پنج شنبه | ۱۳۹۸/۰۶/۱۴ - ۰۸:۵۷ |
کد خبر : ۴۳۲ |
اخبار داخلی

مدیر زراعت سازمان جهادکشاورزی جنوب کرمان گفت: در سال زراعی ۹۹-۹۸ برنامه کشت کلزا در سطح ۷ هزار و پانصد هکتار و تولید ۱۸ هزار و ۷۵۰ تن در جنوب کرمان هدف‌گذاری شده است .به گزارش روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی جنوب کرمان دکتر فرامرز رستگاری مدیر زراعت سازمان اطهار داشت : در راستای سیاست‌های اجرایی اقتصاد مقاومتی به منظور افزایش ضریب خود اتکایی در تولید محصولات استراتژیک کلزا ، برنامه اجرایی در سال زراعی ۹۹-۹۸ در سطح ۷۵۰۰ هکتار و تولید ۱۸ هزار و ۷۵۰ تن در جنوب کرمان هدف‌گذاری شده است .
وی افزود:در جهت تحقق اهداف فرایند تولید و توسعه کشت، بسته حمایتی مشتمل بر تامین بذر هیبرید یارانه دار ، پوشش بیمه ای محصول، تامین و توزیع کودهای شیمیایی با حفظ اولویت خاص، مساعدت در تغذیه و پتانسیل سنجی ، تامین ریز دانه کارهای یارانه دار، تامین و توزیع سموم علف کش یارانه ای، ارائه خدمات مشاوره و فنی مستمر ، پرداخت تسهیلات سرمایه در گردش هر هکتار ۵۰ میلیون ریال و خرید تضمینی محصول حداقل ۳۰ درصد بیش از سال قبل ارائه می گردد.
دکتر رستگاری به کشاورزان جنوب کرمان توصیه کرد: به منظور برنامه ریزی و کشت به موقع با مراجعه به مراکز جهاد کشاورزی نسبت به عقد قرارداد کشت و ثبت سامانه ای اقدام نمایند. وی اضافه کرد: کشاورزان برای تامین بذر با مراجعه به مراکز جهاد کشاورزی مشخصات خود را در لیست بهره برداری ثبت نمایند .
وی با اشاره به نحوه پرداخت تسهیلات بانکی به کلزاکاران افزود: متقاضیان استفاده از تسهیلات بانکی ،ضمن ثبت نام در سامانه و مراجعه به مراکز جهاد کشاورزی برای تشکیل پرونده اقدام تا آغاز فصل کاشت مقدمات دریافت تسهیلات فراهم گردد .
مدیر زراعت سازمان در ادامه گفت: متقاضیان خرید ریزدانه کار با ۷۰ میلیون ریال یارانه برای هر دستگاه ، با مراجعه به مراکز جهاد کشاورزی و اخذ معرفی نامه اقدام نمایند.

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید

طراحی و پشتیبانی فنی : اداره آمار و انفورماتیک

کلیه حقوق این سایت متعلق به سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان می باشد.