امروز : دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۱۵

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان:

تلقیح مصنوعی با استفاده از نژاد رومانوف در کهنوج

یکی از روش های بسیار مهم به منظور افزایش صفات مطلوب اقتصادی در گوسفند بومی، استفاده از روش تلقیح مصنوعی می باشد، که این عمل با استفاده از نژاد رومانوف در کهنوج انجام شده است.
تلقیح مصنوعی با استفاده از نژاد رومانوف در کهنوج
چهارشنبه | ۱۳۹۷/۰۶/۱۴ - ۱۲:۱۲ |
کد خبر : ۷۹ |
اخبار ستاد

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان در حاشیه بازدید ازپروژه اصلاح نژاد گوسفند بومی در شهرستان کهنوج که به اتفاق مهندس بیدشکی مدیر امور دام و مهندس چکین رییس اداره امور دام حضور داشتند، مهندس حیدری مدیر جهادکشاورزی کهنوج گفت: با توجه به شرایط اقلیمی خاص و شرایط خشکسالی حاکم بر منطقه و از طرفی محدودیت در آمد بهره برداران زراعی وباغی، باید به مقوله دامداری و درامدزایی آن توجه بیشتری شود.
وی بیان داشت:یکی از روش های بسیار مهم به منظور افزایش صفات مطلوب اقتصادی در گوسفند بومی، استفاده از روش تلقیح مصنوعی می باشد، که این عمل با استفاده از نژاد رومانوف در کهنوج انجام شده است.
مهندس حیدری افزود:مهم ترین صفات اقتصادی گوسفند رومانوف دوقلوزایی بالا ، افزایش وزن سریع ، شیردهی مطلوب و سازگاری با شرایط محیطی کهنوج می باشد.
وی خاطرنشان کرد: در مرحله اول این پروژه تعداد 200 راس گوسفند بومی در نیمه دوم خردادماه به روش نوین لاپاراسکوپی تلقیح مصنوعی شدند که نژاد حاصله پس از سه نسل دو رگ گیری دارای بازدهی مطلوب اقتصادی خواهد شد .
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کهنوج اظهار داشت:پیش بینی می شود این نژاد بتواند جایگزین مناسبی برای گوسفندان بومی غیر اقتصادی شود.

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید

طراحی و پشتیبانی فنی : اداره آمار و انفورماتیک

کلیه حقوق این سایت متعلق به سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان می باشد.